Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Toplam 2 Sayfa:   Sayfa:   [1]   2   >   son» 
Evrenin ilk ay patlatmalı filo kitlemesi           (gösterim sayısı: 265)
Yazan Konu içeriği
boşluk
[Red Rabbit]
Kayıtlı Kullanıcı
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Durum: üye uzaklaştırılmış

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder
Konu Yazan: RedRabbit
Konu Tarihi: 06.06.2020- 22:40

Herkese Merhaba,
Eski ogame geleneğinden gelenlerden biri olarak, savaş hikayesi yazmayı ben de severim.
Bakalım eski günlerdeki gibi performans gösterebilecek miyim :)

Arkadaşlar, dün gece can sıkıntısından macho isimli arkadaşın ayını keseyim dedim, tecrüblerime dayanarak o ayın altından bir filo çıkacağına %99 emindim. Ama aydaki savunmadan dolayı bi öncü göndermek gerekiyordu. Önden 3 rip ile savunmayı ezdim, arkadan yoketme ripi berabere kalınca sıradaki yoketme filolarını geri çektim çünkü aydaki savunma gezegendeki savunma oranıyla yenileniyordu. İttifak arkadaşım Combatant sağolsun 4 sorti HA'larla girip savunmayı ezdi. Sonrasında ben 2 ripi saldım ve şu oyunda en sevdiğim aksiyon başladı:

Savasi saldiran taraf kazandi!
Ele geciriliyor 0 Metal, 0 Kristal ve 0 Deuterium

Saldıran taraf toplam: 57.000 unite kaybetti
Savunan taraf toplam: 564.000 unite kaybetti
Su an bu alan koordinatlarinda bulunan: 8.150 Metal ve 45.350 Kristal.

Ayin yok olma yuzdesi : 37%
Olum yildizinin silahlari Ay a inanilmaz kuvvetli alternatif bir gravitasyon soku gonderiyorlar ve bu soklar birlesince sonunda uyduyu yirtip atacak inanilmaz bir deprem yaratiyorlar. Ay uzerindeki tum binalar yok ediliyor ve filon gezegenine geri donuyor.
Filonun imha olma yuzdesi : 37%

Sonra radara beklenen tablo!
Evet evet, Macho'nun flosunun %90'ı kolonileştirmeden geliyordu.   Tabi tüm bunlar olurken saat de sabaha yaklaşıyordu. Ben peşin peşin kildi attım, biraz dinlenmek için zaman ayırayım kendime dedim ve filomun kalanını ayarlayarak savaşın olmasına yaklaşık 1 saat kadar kala uyandım.
Uyandığımda olmasını 3 aşağı 5 yukarı beklediğim tablo vardı radarda:
Değerli dostumuz şirin baba 4 parça filoyu olay yerine durmaya yollamıştı.Her partide rip vardı ve kiminin yanında muhrip, kiminin yanında Fırka, hafifler krular, altıpatlar, top, tüfek ne ararasan var radarda!
Acaba dedim kahveden adam da çağıracaklar mı :) Bi baktım arada bi de BN kaynamış,
arkadaş 4 parti filodan bi tanesini geri çekip onun yerine BN yollamış, benim farketmeyeceğimi sandı galiba. Neyse, baktım durum bu, ben savaş filosunun arkasına GD kitledim ve karar değiştirip savaş filosunu geri çektim ve ISS başlatan 1 ripin yanına ne ekleyeceğimi planlamaya başladım. Madem ki 'Biz Tek, Siz Hepiniz' dediğimde üzülen arkadaş varını yoğunu bu işe adadı ve ben hali hazırda bu savaşı kazanamıyorum. O zaman olabilecek max. zararı verip, edilebilecek max. kârı ederek savaşmak için o ISS başlatan 1 ripin yanına 800 (sadece sekizyüz) css sonrası ekledim.   ve Top11 oldu. Savaş raporuna bi baktım, Tövbesteyşın!
Machonun filosu yok savaşta :)
Ama aradaki seri sondalamamda gördüm ki benim saldırı filom machonun filosundan belki de milisaniyeler önce vurmuş ve benim bu planımla savaşmak ŞB'ye kısmet oldu.

Detayları Top11'den izleyebilirsiniz,
Hatta bahsettiğim o araya kaynayan 1 BN de raporda var.

Gördüm ki gecelediğimiz, sabahın körlerine kadar plan yapıp kovalamaca yaptığımız günlerin hasreti varmış içimizde,
Bu bir başlangıç olur belki,
Hadi artık ısıtalım şu evreni :)

Cvp:
Yazan Cevap içeriği
boşluk
[Sirinbaba]
Kayıtlı Kullanıcı

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder
Cevap Yazan: Sirinbaba
Cevap Tarihi: 06.06.2020- 22:53

Öncelikle seni tebrik etmek istiyorum.hislerine güvenerek kestiğin ayda filo olduğu kanatine vardigin için ve harabeyi aldığın için.ben aslında oraya arkadaşlarının yetisemeyecegini bilseydim top tüfekle gelmezdim.salardim 5 ripi son dakikalarda hızlıları çıkar ne yapacağını izlerdim.ama siz tek biz bütün evren ya siz diyorum çünkü bazen sayıyorum 10 kişi çıkıyor bende mi hata var bilmiyorum neyse.benim arkadaşlarda bu arada 4 kişiyiz toplamda:) filoları havada.ben oraya bütün filoyu kaybetmeyi göze alarak geldim.parca parça gönderdim filolari çünkü dönüşleri de garantiye aldim.sizin toplu yapacağınız bir saldirida ben her şekilde karlı olacaktım.ama top 1 olacak bir savaş için yeterince organize olamamissiniz.enteresan...

Cvp:
Yazan Cevap içeriği
boşluk
[Red Rabbit]
Kayıtlı Kullanıcı

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder
Cevap Yazan: RedRabbit
Cevap Tarihi: 06.06.2020- 22:59

Yeterince organize olamamak mı?
Pardon da daha ne yapacaktık ŞB :)
Sapkadan tavşan çıkmasına alıştın sanırım, pastadan da dansöz mü çıkarayim bi dahakine?
Sen eğer kendini bana karşı her cephede savaşma derdine sokmasaydin zaten o savaş Top1'de dalgalanıyordu, çünkü bi B planım illaki vardı..
Ittifak arkadaşlarım cümbür cemaat gelip orada ezer ik sen ve general de dursa, ama senin şu 'tek başına Top1 yapmıyorsun' muhabbetinden dolayı kimseye iss açmadim bile.
Mesele Top1 ise , Top1 halen daha SSC'de hem de tek kişilik bir savaşla. Hem zaten bizim   savaş gönüllerde Top1 ŞB,
Anladin sen ;)

Cvp:
Yazan Cevap içeriği
boşluk
[Red Rabbit]
Kayıtlı Kullanıcı

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder
Cevap Tarihi: 06.06.2020- 23:02

Alıntı Çizelgesi: RedRabbit yazmış

Yeterince organize olamamak mı?
Pardon da daha ne yapacaktık ŞB :)
Sapkadan tavşan çıkmasına alıştın sanırım, pastadan da dansöz mü çıkarayim bi dahakine?
Sen eğer kendini bana karşı her cephede savaşma derdine sokmasaydin zaten o savaş Top1'de dalgalanıyordu, çünkü bi B planım illaki vardı..
Ittifak arkadaşlarım cümbür cemaat gelip orada ezerdik sen ve general de dursa, ama senin şu 'tek başına Top1 yapmıyorsun' muhabbetinden dolayı kimseye iss açmadim bile.
Mesele Top1 ise , Top1 halen daha SSC'de hem de tek kişilik bir savaşla. Hem zaten bizim   savaş gönüllerde Top1 ŞB,
Anladin sen ;)

Cvp:
Yazan Cevap içeriği
boşluk
[Sirinbaba]
Kayıtlı Kullanıcı

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder
Cevap Tarihi: 06.06.2020- 23:09

Nerelisin bilmiyorum ama bak Anadolu da çok güzel bir söz vardır "Dışı seni yakar içi beni"
Birkere ben oraya durmaya gelmek için isinlanmak için son dakikalari bekledim ama senin bütün filinu 70k hafif avcı 4 rip daha eklemistin bile ben durmaya gelmeden önce gezegen 30 min vermişti bende isinlanip geldim.sana karşı cephe almadım destek istendi emin ol senin yerine mesala tibati gelseydi daha fazla zevk alacaktım.arkadaslarin Max 45 dk da destek verebilirdi rip ile o süreyi geçince artık çok acemice bir saldırı organize etmişsin bunu anladım.bir başka konuda tek başına top 1 yapmayı ne kadar istediğinin farkındayım.saygi duyuyorum.

Cvp:
Yazan Cevap içeriği
boşluk
[Red Rabbit]
Kayıtlı Kullanıcı

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder
Cevap Tarihi: 06.06.2020- 23:13

Biraz uyuyup istirahat edeyim dedim bak ilk postta,
Elbette 45 mini göreceksin :)
Acemice?

Madem bu yorumu yapacak kadar 'usta' oyuncusun, o zaman sen daha 'usta' bir organizasyon yap, ben de gelip tebrik edeyim.
Top1 meselesine gelince, senin yaşadığın gün kadar Top1 yaptim ben tek başıma ŞB'cım :)

Cvp:
Yazan Cevap içeriği
boşluk
[Sirinbaba]
Kayıtlı Kullanıcı

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder
Cevap Tarihi: 06.06.2020- 23:21

Ben top 1 yapmak peşinde kosmuyorum.biz yeni karşılaştığımız için de senin geçmişte yaptığın top 1ler beni baglamaz.ben mevcut olana bakarım. yani senden destek istense sen yapmazmisin.dur ben cevaplayayım;

Bence yapmazsın gidip harabeyi nasıl kirparim onu kurgularsin.bak kırpmak dedim çalmak demedim:)

Bize b planından bahseder misin.merak ettim neden uygulamaya koymadın.yoksa şirin ona da mı yol vermedi.

Cvp:
Yazan Cevap içeriği
boşluk
[Combatant]
Kayıtlı Kullanıcı
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder
Cevap Yazan: Combatant
Cevap Tarihi: 06.06.2020- 23:25

Öncelikle RedRabbit i tebrik ediyorum. Savunan kayıp veren arkadaşlara geçmiş olsun diyorum.

Savaşın taraflarından Şirin Baba nın sorusuna ithafen yazıyorum bizim yetişememe durumunuz yoktu aslında RedRabbit in tek başına yapmak istediği bir savaş vardı. Dilese istese biz de oradaydık müdahil olurduk. Bir başka ittifak arkadaşım Gral yazmıştı bizim müdahil olmadığımız ama bizim savaştan fazla konuşulduğumuz General& Şirin Baba- Tibati savaşında. Biz belki evrenin en kalabalık ittifağıyız epi topu 10 kişilik bir ittifağız. 10 kişi olarak beraber hareket ediyor yardımlaşıyor oyun oynuyoruz. Peki ya siz ?

Yeterince organize olamamak...??? Herşey hesaplı ve tüm yönleri masaya yatırılmış bir savaştı. Giden 1 rip ile verilebilecek Max hasar. Alınan karlı bir çöp.

Neyse oyun bu tür aksiyonlarla guzell. Emeği geçenleri tebrik ediyorum.  

Cvp:
Yazan Cevap içeriği
boşluk
[Red Rabbit]
Kayıtlı Kullanıcı

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder
Cevap Tarihi: 06.06.2020- 23:31

Alıntı Çizelgesi: Sirinbaba yazmış

Ben top 1 yapmak peşinde kosmuyorum.biz yeni karşılaştığımız için de senin geçmişte yaptığın top 1ler beni baglamaz.ben mevcut olana bakarım. yani senden destek istense sen yapmazmisin.dur ben cevaplayayım;

Bence yapmazsın gidip harabeyi nasıl kirparim onu kurgularsin.bak kırpmak dedim çalmak demedim:)

Bize b planından bahseder misin.merak ettim neden uygulamaya koymadın.yoksa şirin ona da mı yol vermedi.

Sirin bana kar edecek harabeyi birakavak filoyu oraya yolladigi icin gerek duymadim B planina.
Harabe kirpmaktan bahsediyosan eger, yine bu evrendeki galgo-kuzgun savasini incele forumda, oradan da bisey öğrenirsin illa

Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Toplam 2 Sayfa:   Sayfa:   [1]   2   >   son» 
 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.