Yeni Başlık  Cevap Yaz
Ay Kurma Aşaması ve Ay Savunması           (gösterim sayısı: 1.475)
Yazan Konu içeriği
boşluk
[Darth Vader]
Kayıtlı Kullanıcı
Kullanıcı Resmi
Kayıt: 07.10.2018
İleti: 59
Konum: Gizli
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder
Konu Yazan: DarthWader
Konu Tarihi: 10.10.2018- 01:41


AY SAVUNMASI
Ay savunmasının en güzel özelliği gar yememesidir. Özellikle gar kuralı 3/24kuralı dışında tutulmaya başlandığından beri gezegenlerdeki savunnmanın biranlamı kalmadı. Özene bözene kurduğunuz savunma bir gar yağmuru ile yokolabiliyor. Ancak ay savunması garlanamadığı için filonuzu havada tutma gereğini bile ortadan kaldıran güçlü bir liman ve maden deposu olarak ayı kullanabilmenizi sağlıyor. Bunun yanı sıra ayınızı yok etmek için gelmesi gereken Ölüm Yıldızı(RİP) sayısını da ciddi anlamda arttırıyor. Hatta ayınızın yok edilmesini bir aşamadan sonra oyun dinamiklerinde imkansız hale getiriyor.Yani ben ay'a her şeyden önce (radar vs) savunma kurmanızı öneriyorum. Ancak ay'ın bir derdi de ay merkez istasyonunun çok geliştirilememesi. Plazma Atıcı için kademe 8'de tershane lazım. O zaman radar yapmak çok masraflı olur diyenler ise yanılıyor.

SAVUNMALI BİR AY KURMAK İÇİN
Aşağıdaki gelişim basamaklarını sırasıyla yapmanızı öneriyorum. Robot fabrikası sayesinde inşaat sürelerini kısaltacağız. Özellikle robot 2'den sonrası ay için anlamsız. kapladığı yer nedeniyle saçma oluyor.
Sırasıyla :
Ay Merkez İstasyonu 1
Robot fabrikası 1
Robot Fabrikası 2
Ay Merkez İstasyonu 2
Ay Merkez İstasyonu 3
Ay Merkez İstasyonu 4
Ay Merkez İstasyonu 5
Uzay Tersanesi 1
Uzay Tersanesi 2
Uzay Tersanesi 3
Uzay Tersanesi 4
Uzay Tersanesi 5
Uzay Tersanesi 6
Uzay Tersanesi 7
Uzay Tersanesi 8
----------
Burada Savunmayı Elinizden geldiğince Geliştirin. Bir Daha şansınız olmayacak sabırlı olun. Acele etmeyin. Plazmaları dizin.

Şimdi Uzay Tersanesini kademe kademe yıkarak açılan her alan için bir radar istasyonu kurun. En son aşamada artık radarı daha fazla geliştirmeye ihtiyaç duymayacaksanız ve sıçrama geçidi de yapmayı düşünmüyorsanız robot fabrikasını yıkıp o 2 alanı da yeniden tersane yapımı için kullanabilirsiniz.En azından r.a. gibi bileşenlerin sayısını arttırabilir hale gelirsiniz.


Aşağı yukarı benim gelişim şemam bu. Elbette kişisel stratejinize göre ve oyundaki hammadde stoğunuza göre bu aşamaları azaltarak veya arttırarak sürdürebilirsiniz. Ancak ay sahibi olan oyuncuların en büyük hatası doğrudan radar kurmalarıdır. Evet radar güzel bir avantajdır. Ancak ay savunması radardan bile iyi bir avantajdır. Bunu asla unutmayın.


RADAR TARAMALARI

Aydan galaksi menüsüne girip bir gezegenin üstüne tıkladığınızda radar ekranı açılır. Orada filoların nereden nereye gittiğini görebilirsiniz. ayrıca sayfaya sağ tıklayıp kaynağı görüntüle derseniz biraz arama tarama ile hangi türe kaç gemi gidiyor onu da görürsünüz. Bunu zaten herkes biliyor. Peki ya bir yere gidişi görünen gelişi görünmeyen filolar? Onlar için yapacağınız şu. O filonun kalktığı oyuncuya sonda atın. Araştırma seviyelerini öğrenin. Ardından hesaplayıcıdan iki gezegen arası filo uçuş süresini öğrenin. Ve filonun geldiği gezegene ulaşma süresine söz konusu süreyi ekleyin ve filonuzu o saate göre saldırtın.

AY-GEZEGEN UÇUŞLARI
Ay'a veya ayın bağlı olduğu gezegene saldırı geldiğinde en güzeli çok az yakıt harcayarak filoyu ve madenleri kaçırabilme avantajıdır. Baktınız saldırı geliyor. Aydaki filoyu ayın bağlı olduğu gezegene, yok o gezegene saldırı geliyorsa aynı şeyi aya doğru yapın. Siz ay gezegen arası uçarken rakip delirsin ve sizden yüzlerce binlerce kat deu yaksın.

Resim Ekleme
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
boşluk
[M.Serdar]
Kayıtlı Kullanıcı
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt: 17.03.2022
İleti: 4
Konum: Gizli
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder
Cevap Yazan: M.Serdar
Cevap Tarihi: 31.03.2022- 23:41


Tamam doğru ama ay merkez istasyonu yükseltmek için depoyu da yükseltmek gerekiyor onları yükseltirsek ay merkez istasyonunu yükseltemiyorum

Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.